Surfujesz po: Commyounique-home » Filo(b)logia » Językiem językowym » Wymowa „aren’t”- pozbądź się najczęstszego błędu!

Wymowa „aren’t”- pozbądź się najczęstszego błędu!

Nie przesadzę, jeśli napiszę, iż wszyscy moi uczniowie, mający wcześniejsze doświadczenia uczenia się języka angielskiego, popełniają  jeden i ten sam podstawowy błąd w wymowie jakże często występującego w mowie Churchilla i Szekspira mowie, a mianowicie „aren’t.” Często ów zły nawyk ciężko jest wyplenić.

Po co jednak walczyć ze złą wymową? Hmmm, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak drobnostka polegająca na przekręceniu jednej głoski, położeniu akcentu na niewłaściwej sylabie, etc. zaburza zrozumienie waszego komunikatu przez rodzimego użytkownika języka angielskiego. To, co dla nas wydaje się błahostką, w jego uszach brzmi jak zupełnie inne słowo o innym znaczeniu. „Oj  tam, oj tam, przecież oni i tak mnie zrozumieją”, słyszę non stop podczas zajęć, próbując pewne błędy wykorzenić. Otóż moi drodzy, nie. NIE ZROZUMIEJĄ. Przyzwyczajeni są do zupełnie innych głosek, niż Wam się zdaje. Ułatwmy sobie życie, niech nasza wymowa będzie poprawna, a  z kolei nasze zrozumienie tego języka niezwykle się poprawi.

 

Prawidłowa wymowa „aren’t”- wyróżnij się i pozbądź się błędów!

Tyle słowem wstępu, a teraz sprawdź, czy Twoja wymowa „aren’t” jest prawidłowa. Jeśli nie, tłumaczę w poniższym filmie, co z tym zrobić. Have fun…