Surfujesz po: Commyounique-home » Filo(b)logia » Językiem po prostu » Angielski w wakacje czyli co zrobić by Twój język obcy Ci nie uciekł.

Angielski w wakacje czyli co zrobić by Twój język obcy Ci nie uciekł.

Angielski w wakacje w Commyounique

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Lato to czas, kiedy często inaczej podchodzimy naszych rutynowych obowiązków, które towarzyszą nam od września do czerwca. Innymi słowy, zapanowuje ogólnie pojęte rozprężenie w wielu dziedzinach naszego życia. I dobrze! Należy nam się odpoczynek od codziennych obowiązków i stresu. Dla wielu z nas upalna pogoda to sygnał, by zrobić sobie przerwę w nauce języka obcego, która często kosztuje nas niemało wysiłku i pieniędzy. Po cichu liczymy, że wrócimy we wrześniu i po 1-2 rozgrzewkowych osiągniemy tempo nauki, jakie mieliśmy w maju. Tymczasem jesienią okazuje się, że mamy dziwny szczękościsk, kiedy przychodzi nam wypowiedzieć się w języku obcym, nie pamiętamy najprostszych słów, a wszystkie te dziwne czasy i struktury nam się pomieszały. Niekiedy musimy spędzić nawet 2 miesiące na żmudnych powtórkach, aby wreszcie zrobić krok do przodu. Przez wakacje bowiem nie tylko nie rozwinęliśmy naszych umiejętności, ale co gorsza, cofnęliśmy się na językowej ścieżce. Co wiec możemy zrobić, aby nasz angielski w wakacje nam nie uciekł?

1. Angielski w wakacje, czyli kontynuuj swój kurs w lecie.

Nie wszystkie szkoły językowe zamykają swoje podwoje w lipcu i sierpniu. Są takie, które kontynuują kursy lub oferują specjalne programy letnie. Elastyczność i gotowość do dostosowania się do indywidualnych potrzeb kursanta to na pewno czynnik wart wzięcia pod uwagę. Niech zajęcia wakacyjne będą ciekawe, inne nich dotychczas. Może wolałbyś zajęcia bardziej konwersacyjne? A może poprosisz swojego lektora, by przygotował dla Ciebie zajęcia pod kątem Twoich wakacyjnych wyjazdów zagranicznych, abyś czuł się pewniej podczas urlopu? W Commyounique działamy cały rok, więc angielski w wakacje to żaden problem. Dokładamy wszelkich starań, aby zorganizować dla Ciebie dokładnie taki trening, jakiego potrzebujesz.

Oczywiście takie rozwiązanie problemu ma swoją wadę, a mianowicie: koszt. Przerwa w zajęciach językowych kosztuje przecież zero złotych. Owszem, ale tylko z pozoru. Pomyśl, iż zajęcia powtórkowe także mają swoją cenę, zaś skorzystawszy z wakacyjnej oferty, we wrześniu nie tylko nie musiałbyś nadrabiać zaległości, ale spokojnie i z wiele mniejszym wysiłkiem wspinałbyś się na wyższy „level”, zostawiając innych w tyle. Musisz zatem sam rozważyć, które rozwiązanie jest dla ciebie korzystniejsze.

2. Angielski w wakacje, czyli zrób krok milowy dzięki kursom intensywnym.

Dla niektórych sezon ogórkowy oznacza mniej obowiązków w pracy i w domu, bo np. „wyjechali na wakacje wszyscy podopieczni”. Dlatego pragną oni wykorzystać dodatkowy wolny czas na rozwój językowy i decydują się na kurs intensywny, biznesowy lub ogólny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nierzadko czynią większy progres, niż w ciągu standardowego roku szkolnego. Obcowanie z językiem nawet kilka- kilkanaście godzin w tygodniu często okazuje się przełomem w doskonaleniu umiejętności językowych. W ciągu stosunkowego okresu czasu często okazuje się , ze bariery padają, strach i przed mówieniem ustępuje pewności siebie, co z kolei stanowi dodatkowy czynnik motywacyjny, Jeśli więc pragniesz radykalnej pozytywnej zmiany, zapraszamy do Commyounique na kursy intensywne.

Opcja ma jednak swoje wady. Oprócz kosztów, należny nastawić się, że wysiłek umysłowy będzie wiązał się ze sporym zmęczeniem. Cóż, nie od dziś wiadomo, iż uczenie się języka angażuje wszystkie obszary naszego mózgu wymaga sporej ilości kalorii. Jednak procentuje to na przyszłość, gdyż dalszy rozwój okazuje się szybszy i mniej obciążający.

3. Angielski w wakacje w domowym zaciszu.

Jeśli perspektywa mniej lub bardziej intensywnego kursu letniego do Ciebie nie przemawia, nadal możesz otrzymać swój rozwój językowy w ryzach, pracując nad nim we własnym zakresie. Co zatem możesz zrobić w domu? Miedzy innymi możesz znaleźć użytkownika upragnionego języka obcego w mediach społecznościowych i z nim rozmawiać na żywo. Na Facebooku istnieje wiele grup zrzeszających ludzi „wymieniającymi się” językami. Możesz także znaleźć testy i wiele innych materiałów online do samodzielnej nauki. Oglądaj filmy bez lub z napisami w języku docelowym i zapisuj sobie oraz ćwicz nowe wyrażenia. Zainstaluj sobie aplikacje do nauki w telefonie, znajdź książki i opowiadania w języku obcym (koniecznie dostosowane do Twojego poziomu). Internet to kopalnia darmowych materiałów! Niech Twój angielski w wakacje żyje, nie umiera!

Jakie są negatywne strony samodzielnej nauki? Cóż, to opcja głównie dla osób mocno zdyscyplinowanych i zmotywowanych. Często jest ona chaotyczna i brakuje jej odpowiedniego porządku. Możesz rozważyć połączenie nauki własnej z nauką z lektorem. Możesz także udać się po radę do nauczyciela, bądź osoby, która nauczyła się języka samodzielnie. Tutaj znajdziesz artykuł z poradami dotyczącymi nauki w domu.

wakacyjne kursy commyounique angielski francuski hiszpański rosyjski

Życzymy powodzenia w letnich przygodach z językiem. Nie dajcie mu uciec! No i oczywiście zapraszamy do nas na:

  • angielski w WAKACJE oraz
  • francuski
  • hiszpański
  • rosyjski
  • polski

Commyounique