Surfujesz po: Commyounique-home » Filo(b)logia » Językiem po prostu » Indywidualizm zamiast masówki czyli jak skuteczniej inwestowac w język

Indywidualizm zamiast masówki czyli jak skuteczniej inwestowac w język

indywidualizm

Indywidualizm – Ty ponad grupę

Indywidualizm (ENG: individualism/FR: individualisme)– jak podaje francuska Wikipedia– to koncepcja filozoficzna, polityczna, społeczna i moralna, która dąży do uprzywilejowania praw, interesów i wartości jednostki w porównaniu z grupą. Promuje niezależność jednostki wobec różnych instytucji społecznych i politycznych (rodzina, klan, korporacja, kasta., itd., itd.) które wywierają na nią liczne naciski. Oprócz wcześniej wymienionych grup nacisku wymieniłabym również specyficzną grupę nacisku, jaką jest grupa językowa. Wobec powyższej koncepcji indywidualizmu, w nauczaniu grupowym, prawa, interesy i wartość jednostki schodzą na plan dalszy. Dlaczego powinieneś/powinnaś postawić na siebie i własny indywidualizm?

Indywidualizm – chodź na solo

Indywidualne nauczanie ma wiele atutów, o ile nie same atuty. Po pierwsze jest ściśle dopasowana do Twoich potrzeb i respektuje Twoje prawa do uczenia się w Twoim własnym rytmie bez wstydu, poczucia dyskomfortu czy porównywania się z innymi. Indywidualna lekcja języka obcego chroni Twoje interesy poprzez dopasowanie poziomu nauczania, słownictwa, rytmu, celu a nawet zainteresowań. Nie musisz ani gonić innych ani obniżać swojego poziomu. Możesz realizować własne cele językowe a co najważniejsze masz wpływ na to, czego chcesz się uczyć, jak chcesz się uczyć i kiedy chcesz się uczyć. Lektor poświęca cały swój czas tylko i wyłącznie Tobie. W ten sposób powstaje zupełnie inny rodzaj relacji pomiędzy uczącym się i nauczającym, gdzie stają się oni bardziej partnerami do rozmowy, niż elementami skostniałego systemu edukacyjnego.

indywidualizm

Indywidualizm – inwestycja tylko w siebie

Czym jest inwestowanie? Inwestowanie to angażowanie środków w celu nabywania i zwiększania swoich aktywów. Inwestycja to wydatek na dobra, które mogą być użyte do zdobycia innych dóbr i aktywów. Dobrem takim jest na przykład opanowanie języka obcego, dzięki któremu możesz uruchomić cały wachlarz dalszych możliwości pozyskiwania innych aktywów. Oczywiście Ty decydujesz ile chcesz zainwestować i jak długo chcesz inwestować. Możesz inwestować mało, ale długo. Możesz również zainwestować więcej oszczędzając czas, osiągając efekty o wiele szybciej zdobywając niezależność. Bo ileż można pytać w kółko jak to się pisze lub jak to się wymawia. Przecież Ty decydujesz o swoim celu i o tym jak szybko chcesz go osiągnąć. Zatem, czy inwestując właśnie w indywidualna naukę języka obcego, nabywasz aktywa? Taaaaaak! Czy inwestując w naukę indywidualną oszczędzasz czas? Taaaaaaaak! Czy inwestując w indywidualną naukę osiągasz cel o wiele szybciej niż w grupie? Taaaaaaaak! Wyobraź sobie jakby to było, gdyby szkoła stawiała na indywidualizm, gdyby w szkole były tylko i wyłącznie zajęcia indywidualne! Jak sądzę, czas nauki skróciłby się przynajmniej o połowę! Ileż zaoszczędzonego czasu! O ile lepsza jakość wiedzy! O ile trwalsze efekty!

Indywidualizm – przestań robić dziwne rzeczy z językiem

Przestań iść małymi kroczkami. To nudne. Przestań wałkować. To lepsze w kuchni. Przestań dreptać w miejscu. To dobre jak ci zimno. Przestań wracać do punktu wyjścia. To nie labirynt. Przestań bić pianę. To zadanie cukiernika. Przestań wmawiać sobie brak zdolności. To już było. Przestań pchać. Syzyf przykładem. Przestań piłować. Stolarz zrobi to lepiej. Przestań z sobą walczyć. To bez sensu. Przestań się katować. To masochizm. Przestań się karcić. Za dużo już hejterstwa. Przyjdź do nas. To jest rozsądne. Nawet nie zauważysz jak udrękę zmienimy Ci w przyjemność. Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz